LA ROCHE POSAY – HYALY B5 SERUM 30ML

2.985 ден

3 на залиха

Серум кој ги намалува брчките и ја зголемува еластичноста на кожата

3 на залиха

Шифра: 1427921 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Серум кој ги намалува брчките и ја зголемува еластичноста на кожата

Нова нега против брчки и за пополнетост на чувствителна кожа. Брчки, губење на волуменот и еластичноста, уморна кожа без сјај
Единствена формула за обновување на кожата, која содржи два вида чиста хијалуронска киселина, витамин Б и мадекасозид, за пополнетост на чувствителна кожа, ја обновува бариерата на кожата и забрзува обновувањето на кожата. Кожата моментално ја обновува флексибилноста, еластичноста и здравиот, свеж тен. Брчките и тенките линии се помалку видливи. Кожата изгледа повеќе исполнета и обновена.Наменето за чувствителна кожа.

РЕЗУЛТАТИ *
На крајот на денот
71% од жените потврдуваат дека брчките на лицето се помалку видливи
По 4 недели
75% од жените потврдуваат посвеж изглед на тенот
69% од жените потврдуваат поревитализиран изглед на кожата
75% од жените потврдуваат порелаксиран изглед на лицето
Општо, 75% од жените потврдуваат подобрен изглед на лицето воопшто
Ефикасност после постапка**
89% потврдуваат дека неодамна иритираната кожа изгледа поисполнето
77% од жените пријавуваат намалено чувство на затегнатост кај неодамна иритираната кожа

Употреба: Свеж хидратантен воденаст гел за пополнетост на чувствителна кожа. Да се нанесува наутро и навечер на лицето и вратот. За сите типови на кожа. Контролирано на никел.

Состав: AQUA / WATER,GLYCERIN,ALCOHOL DENAT.,PROPYLENE GLYCOL, PANTHENOL, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, PPG-6-DECYLTETRADECETH-30, GLYCERYL ISOSTEARATE, MADECASSOSIDE, SODIUM HYALURONATE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, DISODIUM EDTA, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, BUTYLENE GLYCOL, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, PARFUM /FRAGRANCE.