LA ROCHE POSAY – LIPIKAR CLEANSING OIL 400ML

1.365 ден

3 на залиха

Масло за чистење на коѓа сколона кон атописки дерматит

3 на залиха

Шифра: 1429647 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Масло за чистење на коѓа сколона кон атописки дерматит

Маслена купка за миење на телото што ги враќа липидите на кожата – Без иритации, без парабени. Ја штити кожата од исушување поради дејството на тврдата вода. Ги враќа липидите на кожата потребни за обнова на заштитната бариера на кожата. Сува и непријатна кожа. За деца и возрасни. Состојки за чистење избрани за оптимална толеранција. Неутрална pH вредност. Без сапун. Без алкохол. Без бои. Без парабени. Содржи ниацинамид за да се обнови заштитната бариера на кожата и да се смири чувството на затегнување и карите масло за интензивно враќање на липидите.

Употреба: Под тушот, земете неколку капки на дланката и нанесете на мокра кожа. Во када, ставете 2 до 3 капачиња во водата за бањање. Исплакнете нежно. Исушете без триење.

Состав: AQUA / WATER , SORBITOL , SODIUM LAURETH SULFATE , PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL , PEG-7 GLYCERYL COCOATE , COCAMIDE MEA , COCO-BETAINE , CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL , CITRIC ACID , HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE , NIACINAMIDE , PARFUM / FRAGRANCE , PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE , PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES , PPG-5-CETETH-20 , PROPYLENE GLYCOL , SODIUM BENZOATE , SODIUM CHLORIDE , SODIUM HYDROXIDE