LA ROCHE POSAY – LIPIKAR SHOWER GEL 400ML

930 ден

5 на залиха

Смирувачки гел за туширање

5 на залиха

Шифра: 1431476 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачки гел за туширање

Чувствителна и сува кожа на целото семејство. Бебиња, деца и возрасни. Погодно за скалпот на бебињата и интимниот предел. Содржи смирувачки ниацинамид и карите масло што ги враќа липидите за обнова на бариерата на кожата.Нежно ја чисти и штити чувствителната кожа на целото семејство. Ја одржува физиолошката pH вредност на кожата. Не ги пецка очите.Без сапун, без парабени.

Употреба: Да се нанесува секојдневно на лицето и телото за хидратација на кожата. Нежно да се масира. Да се исплакне.

Состав: AQUA / WATER , SODIUM LAURETH SULFATE , PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE , GLYCERIN , COCO-BETAINE , POLYSORBATE 20 , PEG-7 GLYCERYL COCOATE , CITRIC ACID , COCAMIDE MEA , NIACINAMIDE , PARFUM / FRAGRANCE , PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE , PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL , PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES , POLYQUATERNIUM-11 , PPG-5-CETETH-20 , PROPYLENE GLYCOL , PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL / SWEET ALMOND OIL , SODIUM BENZOATE , SODIUM CHLORIDE , SODIUM HYDROXIDE