LA ROCHE POSAY – LIPIKAR XERAND 50ML

444 ден

Нема на залиха

Крема за обнова на кожата на рацете

Нема на залиха

Шифра: 1428103 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Крема за обнова на кожата на рацете

Благодарение на неговите навлажнувачки и регенерирачки состојки, кремот го обновува хидролипидниот слој и ја прави кожата еластична и мека. За поголемо чувство на удобност, остава лесен, немасен слој кој продира низ кожата. Водоотпорен е и ја штити кожата на рацете од секојдневни надворешни фактори.Го враќа заштитниот хидролипиден слој на кожата и и дава мекост и еластичност на кожата. За изразито сува кожа.

Употреба: Нанесете на рацете толку често колку што е потребно и тријте додека не се апсорбира кремот.

Состав: AQUA / WATER, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, STEARIC ACID, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PALMITIC ACID, STEARETH-10, PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, DIMETHICONE, ALLANTOIN
TETRASODIUM EDTA, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, CETYL ALCOHOL, MYRISTIC ACID, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, SODIUM BENZOATE, PARFUM / FRAGRANCE