LA ROCHE POSAY – PURE VITAMIN C EYE CREAM 15ML

2.015 ден

2 на залиха

Крем за чувствителна регија околу очи.

2 на залиха

Шифра: 1433845 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Крем за чувствителна регија околу очи.
Специфична формула која делува против стареење, прилагодена за осетлива кожа. Ги пополнува брчките околу очите, ја зацврстува кожата и го изедначува тенот.
Содржи чист Витамин Ц, Фрагментирана хијалуронска киселина и маноза кои делуваат на намалување на видливите брчки, ја подобруваат цврстината на кожата а воедно го изедначуваат тенот.
Содржи Неуросензин и термална вода делуваат на начин што длабински ги смируваат иритациите на кожата.
Маноза – моносахарид од растително потелко. Моментално ги корегира неправилностите и црвенилата, го обновува природниот принцип на хидратација на кожата.
Една од главните придобивки на серум со Витамин Ц е во тоа што високата концентрација на витамин ц помага во зголемувањето на производството на колаген. Како резултат на тоа, во организмот се произведува повеќе колаген, кој помага во борбата против брчките и тенките линии на лицето.
Серумот со Витамин Ц со сигурност може да помогне во спречување и корекција на вообичаените знаци на стареење како губење на еластичност, пигментација, безживотност на кожата како и ситни линии и брчки. Игра важна улога во задржување на влажноста и ја зголемува блескавоста на кожата.