LA ROCHE POSAY – PURE VITAMIN C RICH CREAM 40ML

2.375 ден

2 на залиха

Крем за лице за сува до многу сува кожа.

2 на залиха

Шифра: 1433844 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крем за лице за сува до многу сува кожа.
Специфична формула која делува против стареење, прилагодена за осетлива кожа. Ги пополнува брчките, ја зацврстува кожата и го изедначува тенот. Содржи чист Витамин Ц, Фрагментирана хијалуронска киселина и маноза кои делуваат на намалување на видливите брчки, ја подобруваат цврстината на кожата а воедно го изедначуваат тенот.
Содржи Неуросензин и термална вода делуваат на начин што длабински ги смируваат иритациите на кожата.
Маноза – моносахарид од растително потелко. Моментално ги корегира неправилностите и црвенилата, го обновува природниот принцип на хидратација на кожата.