LA ROCHE POSAY – REDERMIC RETINOL CONCENTRATE CREAM 30ML

3.020 ден

2 на залиха

Ретинол концентрат – интензивен коректор против изразени брчки. 

2 на залиха

Опис

Ретинол концентрат – интензивен коректор против изразени брчки. 

Ретинолот е познат како една од една од најефикасните активни состојки за насочено намалување на знаците на стареење: Изразени брчки и старечки дамки.

Овој крем е нова зајакната формула за оптимална ефикасност. Чист и прогресивно-ослободувачки ретинол кој е ефикасен против стареење. Има лесна флуидна текстура, немасна и нелеплива.

Ефикасен при изразени брчки кои брзо ги намалува, кожата изгледа мазно, а тенот е изедначен.

Нанесете на лицето, вратот и деколтето навечер. Не нанесувајте на пределот околу очите. Не се изложувајте на сонце и УВ зраци, користете СПФ 15 или појак секојдневно.