LA ROCHE POSAY – ROSALIAC UV LEGERE 40ML

1.509 ден

3 на залиха

Хидратантна нега против црвенило наменета за чувствителна кожа склона кон црвенила проследени со чувство на печење.

3 на залиха

Шифра: 1433846 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Хидратантна нега против црвенило наменета за чувствителна кожа склона кон црвенила проследени со чувство на печење.

Тројна заштита за хидратација и спречување на појава на црвенило и печење. Витамин ЦГ ги зајакнува ѕидовите на крвните садови. Помага во изедначување на тенот на кожата, ја измазнува и осветлува. Витамин Б3 ја зајакнува отпорноста на кожата на надворешни надразнувачки фактори и климатски промени. Системот филтри Mexoyl XL ја штити кожата од УВ зраци кои се главни причинители на црвенилата. Термалната вода ја смирува кожата и делува против иритација.