LA ROCHE POSAY – TOLERIANE DERMALLERGO LIGHT CREAM 40ML

1.732 ден

2 на залиха

Кожа склона кон алергии или нетолерантна кожа. Номална до сува кожа, наменета за лице и контурите околу очите. 

2 на залиха

Опис

Кожа склона кон алергии или нетолерантна кожа. Номална до сува кожа, наменета за лице и контурите околу очите. 

Хидратантна лесна крема која моментално смирува, против црвенило, против повторна појава на непријатно чувство на лицето. Збогатено со термална вода. Освежителна и лесна текстура, нанесете наутро и навечер на лицето, пределот околу очите и деколтето. Не содржи алкохол, мирис.