LA ROCHE POSAY – TOLERIANE FLUIDO CORRECTOR ALTA COBERTURA 30ML

1.910 ден

1 на залиха

Корективна пудра СПФ25 за целосна покриеност. 

Опис

Корективна пудра СПФ25 за целосна покриеност. 

Тестирано за чувствителна кожа со неправилности. Погодна за кожа склона кон акни и атопичен дерматитис. 16-часовна долготрајна покривност. Моментална многу висока покривност. Видно изедначен тен. Природен финален ефект на кожата.

Дополнителни информации

Боја

11 Light Beige, 13 Sand Beige, 15 Golden