LAROCHE POSAY – LIPIKAR BAUME AP+M 400ML

1.890 ден

2 на залиха

Балзам со тројно дејство,за многу сува кожа и кожа склона кон атопија

2 на залиха

Шифра: 1430461 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Балзам со тројно дејство,за многу сува кожа и кожа склона кон атопија

Балсам кој ги враќа липидите на кожата. Делува против иритации и чешање. Не содржи парфеми и парабени.
Многу сува кожа, иритирана кожа склона кон чешање, чувствителна кожа склона кон атопија. За бебиња, деца и возрасни. Моментално смирува.
Помага поретко да дојде до фази на влошување на сувоста на кожата. Погодно и за кожа склона кон атопија и алергии.
Иновацијата произлегува од 25 години истражување: LIPIKAR BAUME AP + M со Aqua Posae Filiformis + Microrezyl , нова активна состојка, помага да се дејствува на 2 одлучувачки фактори за кожата склона кон атопија: помага во повторно воспоставување и стабилизација на рамнотежата на микробиомот на кожата, ја обновува и чува заштитната бариера на кожата.
Формулата е збогатена со: ниацинамид и карите масло (20%); содржи минимален број на состојки внимателно избрани заради нивната ефикасност и безбедност. НОВИ ТЕКСТУРА: Брзата апсорпција го олеснува и забрзува секојдневното нанесување. Немрсна, нелеплива формулација.

Употреба: Да се нанесува еднаш дневно на лицето и/или на телото. Многу сувата и иритирана кожа нежно мијте ја со производи без сапун како што е Lipikar Syndet.

Состав: AQUA / WATER , BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER , GLYCERIN , DIMETHICONE , NIACINAMIDE , PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL , CETEARYL ALCOHOL , BRASSICA CAMPESTRIS OLEIFERA OIL / RAPESEED SEED OIL , AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE , PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE , PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE , CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX , PARAFFIN , SORBITAN TRISTEARATE , DIMETHICONOL , MANNOSE , DISODIUM EDTA , CAPRYLOYL GLYCINE , VITREOSCILLA FERMENT , XANTHAN GUM , PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE , SODIUM BENZOATE