MERZ SPEZIAL HYDRO GLOW SERUM 30 ML

2.100 ден

3 на залиха

МОМЕНТАЛЕН ЕФЕКТ НА ХИДРАТАЦИЈА НА КОЖАТА СО BEAUTY-GLOW КОМПЛЕКСОТ

3 на залиха

Шифра: 1436687 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

МОМЕНТАЛЕН ЕФЕКТ НА ХИДРАТАЦИЈА НА КОЖАТА СО BEAUTY-GLOW КОМПЛЕКСОТ

Формулација MERZ SPEZIAL HYDRO GLOW SERUM INTENSE со хијалуронска киселина од растително потекло е специјално создадена за жени од 25 години.

Комплекс 4 форми хијалуронска киселина интензивно ја хидрира кожата така што тенот изгледа блескав и сјаен.

Витамин Ц со своето антиоксидативно дејвство помага да се заштити кожата од слободните радикали и оштетувањата предизвикани од УВ зрачењето со што се забавува предвременото стареење на кожата.

Употреба: Нанесете 3 капки наутро и навечер на исчистено лице и врат и нежно масирајте.