REVALID – ANTI-AGING FLUID 100ML

1.622 ден

1 на залиха

Revalid Anti-Aging флуид со иновативна активна состојка, екстракт од листовите на Cassia Alata и екстракт од швајцарски еделвајс.

1 на залиха

Шифра: 1433181 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Revalid Anti-Aging флуид со иновативна активна состојка, екстракт од листовите на Cassia Alata и екстракт од швајцарски еделвајс. Благодарение на активните состојки и нивното антиоксидативно, антивоспалително и заштитно дејство врз ДНК, флуидот: го заштитува скалпот од предвремено стареење, го намалува оксидативниот стрес во фоликулот на влакното, го забавува процесот на побелување на косата, го зголемува волуменот и дебелината на влакното, ги заштитува косата и скалпот од штетното УВ зрачење и загадување, ја штити бојата на косата. Без парабени,сулфати,силикони,алкохол.

DN-AGE™

DN-Age™ aктивната стостојка , е екстракт од листовите на растението Cassia alata. DN-Age™ in vitro и in vivo докажано е дека го намалува оксидативниот стрес и воспалението на скалпот и во фоликулите на влакното. Го заштитува скалпот од оштетување на клетките, го забавува процесот на побелување на косата и го прави влакното поцврсто, подебело и појако

ЕКСТРАКТ ОД ЕДЕЛВАЈС ОД ШВАЈЦАРСКИТЕ АЛПИ

Еделвајс (Leontopodium alpinum) е алпска „преживувачка ѕвезда“, која расте на висина од 3000 метри, каде има и високи нивоа на УВ зрачење. Изложеноста на екстремни температури, го прави растението еделвајс, експерт во самозаштита. Еделвајс има силна антиоксидативна моќ како чистач на слободни радикали и изразена заштитувачка моќ врз молекулата на ДНК .