REVALID – REPAIR MASK 150ML

794 ден

1 на залиха

Revalid регенеративната маска е третман за интензивна нега.

1 на залиха

Шифра: 1433185 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Revalid регенеративната маска е третман за интензивна нега. Формулата е збогатена со хранливи состојки како пантенол, алантоин, пченични протеини и екстракт од овес кои навлегуваат длабоко во косата за да ја обноват виталноста на косата одвнатре кон надвор. Маската Revalid ја зајакнува оштетената коса, го намалува ризикот од кршење и остава чувство на свиленкаста и мека коса. Со редовна употреба може да ги намали свитканите и разделени врвови. Таа е совршен додаток на Revalid шампонот и Revalid балсамот. Не содржи парабени и сулфати.

После миењето на вашата коса со шампонот Revalid едноставно нанесете ја маската подеднакво на целата глава. Оставете да постои пет до десет минути пред да ја исплакнете целосно. Употребувајте ја два пати неделно за најдобри резултати.