REVALID – STIMULATING SHAMPOO 200ML

995 ден

2 на залиха

Revalid шампонот за стимулација на раст содржи Redensyl, иновативна состојка која докажано ги обновува клетките во фоликулите одговорни за раст на косата.

2 на залиха

Шифра: 1426342 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Revalid шампонот за стимулација на раст содржи Redensyl, иновативна состојка која докажано ги обновува клетките во фоликулите одговорни за раст на косата. Составена е од две патентирани молекули – DHQG, добиени од екстракт од ариш и EGCG2, кои се наоѓаат во листовите на зелениот чај – во комбинација со цинк и амино киселината глицин. Екстрактот од швајцарска Artemisia и пантенолот чистат нежно, додека ја хидрираат и зајакнуваат Вашата коса. Revalid шампонот за стимулација на растот обезбедува оптимална грижа и ја подготвува косата за третман против опаѓање со Revalid® серумот за раст. Без парабени, сулфати и силикон.

Ставете мала количина на Revalid® шампонот за стимулација на дланката. Од шампонот со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и со прстите масирајте го скалпот. Оставете шампонот да отстои околу шеесетина секунди. Исплакнете обилно. Повторете доколку е потребно. Завршете го третманот против опаѓање на коса со Revalid® серумот за раст .

REDENSYL®
Redensyl® е патентирана, активна состојка од областа на регенеративното медициско истражување. Синергетското дејство на патентираните молекули е развиено да ги поддржи ORSc и кожните папиларни клетки во фазата на иницијација на растот на косата. За Redensyl® е научно докажано дека го стимулира растот на косата истовремено спречувајќи го опаѓањето на истата.

ЕКСТРАКТ ОД АРТЕМИЗИЈА ОД ШВАЈЦАРСКИТЕ АЛПИ
Артемизија е растение познато по своите природни антиоксидантни својства. Традиционално се употребува од фармерите на Алпите како домашен лек против треска, кашлица, па дури и пневмонија, овде служи за заштита на кожата и обновување на балансот на скалпот.

AJIDEW
Ajidew делува како природен навлажнувач кој ја прави косата полесна за обликување и ја намалува наелектризираноста.

ПАНТЕНОЛ
Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржува влажноста. Оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат распуканите врвови и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата.

TOCOPHERYL NICOTINATE (витамин  E)
Tocopheryl nicotinate или витамин Е е природен антиоксидант познат по своите навлажнувачки својства.