RILASTIL ACNESTIL MATT SEBO-NORMALISANT 40ML

1.040 ден

2 на залиха

Хидратантна крема за нормализирање на себумот со биотехнолошки псевдоалтеромонас фермент.

2 на залиха

Шифра: 1435253 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Хидратантна крема за нормализирање на себумот со биотехнолошки псевдоалтеромонас фермент.

Брзо апсорбирачка емулзија, специфично дизајнирана за намалување на сјајот на мрсна. комбинирана, нечиста кожа и кожа склона кон акни. Ги намалува проширените пори и го апсорбира вишокот на себум, одржувајќи ја кожата чиста и сува. Матирачки комплекс овозможува да се минимизираат недостатоците на кожата. Препорачано и за осетлива кожа.

Нанесете од кремата на лицето и вратот, наутро и навечер се додека целосно не се апсорбира.