RILASTIL ACNESTIL MICROPEELING 100ML

1.095 ден

2 на залиха

Микропилинг со салицилна, манделична киселина, азелоглицин и ниацинамид. 

2 на залиха

Шифра: 1432320 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Микропилинг со салицилна, манделична киселина, азелоглицин и ниацинамид. 

Нечиста кожа, кожа со несовршености и кожа склона кон акни.

Нежен лосион за чистење на лице и тело, без плакнење, помага при третман на кожа склона кон акни. Врши нормализирање на себумот, го намалува непријатниот изглед на лезиите предизвикани од акни и присуство на блокирани пори. Препорачливо за употреба кај нечиста кожа склона кон акни кај возрасни и тинејџери. Нанесете еднаш или двапати дневно на исчистена кожа.