**SET** LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS HYDRATING LOTION SPF50+ 250ML + LIPIKAR BAUME AP+M 75ML

1.820 ден

4 на залиха

Хидратантно мелко за заштита од сонце СПФ50+

Lipikar Baume AP+M 75ml 

4 на залиха

Опис

Хидратантно мелко за заштита од сонце СПФ50+

За чувствителна и сува кожа, без мирис, не остава бели траги на кожата, за лице и тело. Испитано под дерматолошки надзор за чувствителна кожа. Погодно за лица кои имаат алергија на сонце и за чивствителна кожа која не е толерантна на сонце.

Висока заштита од сонце и штетните УВА/УВБ зраци. Нанесете го производот на телото половина час пред изложување на сонце.

Lipikar Baume AP+M 75ml 

Балзам со тројно делување, моментално ја смирува кожата, против чешање предизвикано од сува кожа. Спречува враќање на лошата состојба на кожата.