**SET** VICHY – CAPITAL SOLEIL UV-CLEAR FLUID SPF50+ 40ML + MINERAL 89 SERUM

1.800 ден

2 на залиха

Флуид против неправилности, многу висока заштита од сонце за лице, за масна кожа. 

2 на залиха

Опис

Флуид против неправилности, многу висока заштита од сонце за лице, за масна кожа. 

За кожа склона кон акни, флеки и прекумерно лачење на себум. Не остава масни траги. Некомедогено. Содржи салицилна киселина, ниацинамид. Испитано под дерматолошки и офталмолошки надзор. Нанесете секое утро после вашата дневна нега. Добро протресете пред да го нанесете производот. Аплицирајте често и обилно за да ја одржите заштитата.

Минерал 89 дневен засилувач за силна и богата кожа. Збогатен со хијалуронска киселина.