URIAGE – BARIEDERM-CICA DAILY GEL CREAM 40ML

1.105 ден

1 на залиха

Дневен гел-крем кој ја хидрира, ребалансира и заштитува кожата. 

1 на залиха

Шифра: 1430755 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Дневен гел-крем кој ја хидрира, ребалансира и заштитува кожата. 

За тенка и кршлива кожа. Содржи термален биотоничен комплекс, термална вода со пробиотик инулин има уникатна ребалансирачка активност. Збогатен со  Centella asiatica, хијалуронска киселина и витамин В5 кои имаат обновувачка активност, овој смирувачки третман веднаш ја навлажнува кожата и го подобрува нејзиниот сјај.  Содржи цинк и бакар кои веднаш ја враќаат удобноста на кожата. Кожата е свежа, исполнета, сјајна и смирена. Ставете од гел-кремот наутро и навечер на чиста и сува кожа.