URIAGE – BARIEDERM CICA DAILY SERUM 30ML

1.415 ден

1 на залиха

Дневен серум кој ја зајакнува, ребалансира и заштитува кожата. 

1 на залиха

Шифра: 1434092 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Дневен серум кој ја зајакнува, ребалансира и заштитува кожата. 

За тенка и кршлива кожа. Содржи термален биотоничен комплекс, термална вода со пребиотик инулин и има уникатна ребалансирачка активност. Збогатен со Centella asiatica, хијалуронска киселина и витамин В5 кои имаат обновувачка активност, овој серум длабоко ја хидрира кожата и го изедначува тенот. Збогатен со дипептиди, кои ја стимулираат обновата на кожата со цел да се намали појавата на знаците на стареење. Тенот е сјаен и унифициран, кожата е мека, поотпорна и подготвена да се бори со надворешни влијанија. Нанесете од серумот наутро и навечер на чиста и сува кожа.