URIAGE – BARIESUN MOISTURIZING CREAM SPF50+ 50ML

770 ден

Нема на залиха

Крем со лесна текстура со висока заштита од сонце, наменет за чувствителна кожа. 

Нема на залиха

Опис

Крем со лесна текстура со висока заштита од сонце, наменет за чувствителна кожа. 

Лесен крем кој овозможува висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина. Помага при превенција на стареење на кожата предизвикано од штетните УВ зраци. Не остава бели траги на кожата, не лепи, дерматолошки тестиран производ. Не се измива при контакт со вода.