URIAGE DS HAIR KERATO-REDUCING SHAMPOO 150ML

695 ден

3 на залиха

Шампон против перут и бели лушпи во главата.

3 на залиха

Опис

Шампон против перут и бели лушпи во главата

Се употребува при присуство на првут и бели лушпи во косата. Го намалува црвенилото на кожата на главата, го намалува чешањето. За кожа подложна на иритации, црвенило и перутење. Ја одстранува нечистотијата, го намалува перутањето и црвенилото. Ја смирува, хидрира и штити кожата на главата и косата. Има Антифунгалнодејство(Piroctone olamine). Не содржи парабени, парфеми, сапуни, и е потполно хипоалерген производ.