URIAGE – EAU THERMALE SERUM BOOSTER H.A 30ML

1.345 ден

2 на залиха

Серум за хидратација на кожата на лицето. 

2 на залиха

Шифра: 1434809 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Серум за хидратација на кожата на лицето. 

Серум за сите типови на кожа. 97%  природни состојќи. Со хијалуронска киселина и екстракт од цвет од бел слез. Намалени знаци на дехидратација и дискомфорт  на кожата. Кожата е пополна, понежна и посветла, со нежен ефект. Се нанесува 2-3 капки пред нанесување на хидратантен крем.