URIAGE HYSEAC 3-REFUL 40 ML + CLEANSING GEL 150 ML **SET** + GRATIS CASA

1.490 ден

2 на залиха

Крем со матирачки ефект за масна кожа со дамки + Дерматолошки гел за миење лице.

2 на залиха

Шифра: 1436089 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Крем со матирачки ефект за масна кожа со дамки + Дерматолошки гел за миење лице.

Крем со матирачки ефект за масна кожа со дамки 

Кремот ги ограничува црните дамки и неправилности на кожата, ја намалува бактериската адхезија и го ограничува излачувањето на маснотии од кожата. Кожата останува без дамки и станува матирана, сјајна и со подобрена текстура. Нанесете од кремот наутро или навечер на чиста и сува кожа.

Дерматолошки гел за миење лице

Наменета за хигиена на масна кожа и кожа подложна на акни.Нежно чисти, смирува, навлажнува,има нежен мирис. Без парабени , без парфеми, без сапуни, хипоалергени,некомедогени