URIAGE HYSEAC 3-REGUL SPF30 TINTED 40ML

835 ден

1 на залиха

Крем за нега на масна кожа со дамки, универзален тон. 

1 на залиха

Шифра: 1430160 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крем за нега на масна кожа со дамки, универзален тон. 

Содржи ексклузивни состојки и термална вода. Корективен крем за масна кожа склона кон создавање на дамки со висока заштита од УВА/УВБ зраци, ограничувајќи го повратниот ефект и појавата на дамки предизвикани од сонцето, ја изедначува бојата на кожата со природен изглед, ја измазнува текстурата на кожата и помага во превенција на флеки, митесери и ја намалува несовршеноста на кожата. Кожата е хидрирана, со убав сјај и мат изглед. Мек и лесен крем кој лесно се нанесува, пудрест, немасен изглед со матирачки ефект. Нанесете од кремот наутро на чиста и сува кожа.