URIAGE – TOLEDERM CONTROL MAKE-UP REMOVING MILKY GEL 150ML

565 ден

1 на залиха

Гел за отстранување на шминка за нетолерантна кожа. 

1 на залиха

Шифра: 1433304 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Гел за отстранување на шминка за нетолерантна кожа. 

Наменет за нетолерантна и чувствителна кожа. Ја отстранува шминката од чувствителната кожа обезбедувајќи пријатен комфорт на кожата. Нанесете на кожата со памучни блазници со кружни движења. Не се измива. Не содржи мириси, алкохол и е од природно потекло.