URIAGE – TOLEDERM CONTROL SOOTHING CARE 40ML

760 ден

Нема на залиха

Навлажнувачки, смирувачки и заштитен крем за чувствителна кожа. 

Нема на залиха

Шифра: 1430173 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Навлажнувачки, смирувачки и заштитен крем за чувствителна кожа. 

За чувствителна кожа склона кон алергии. Овој воздушест крем веднаш ја смирува, навлажнува и заштитува кожата, давајќи и долготрајно чувство на удобност на чувствителната кожа. Ја зајакнува кожната бариера и го зголемува прагот на толеранција кон надворешните влијанија, пецкање, вжештување и/или затегнатост. Минимачистичка формула со три активни компоненти: термална вода, полируонидни алги, растителни сквалени. Тестиран под дерматолошки надзор, на интолерантна кожа со историја на алергии. Не содржи конзерванси и алкохол, нема мирис.