URIAGE XEMOSE CREAM 200ML

855 ден

2 на залиха

Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа

2 на залиха

Опис

Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа

Емолиентна крема наменета за нега на сува и многу сува кожа. Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа. Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство. Ја стимулира природната одбрана на организмот. Намалува нелагодност и чешање. Смирува и ја враќа природната заштита на кожата. Наменета е за бебиња, деца и возрасни. Не содржи парабени, сапуни, и е потполно хипоалерген производ и со физиолошко Ph.