URIAGE XEMOSE OIL BALM 200ML

930 ден

1 на залиха

Хидратантен маслен балзам за сува и чувствителна кожа.

1 на залиха

Опис

Хидратантен маслен балзам за сува и чувствителна кожа.

Балзам за интензивна хидратација. 

Длабоко ја храни и штити кожата до 48 часа од нанесување. Се употребува кај премногу сува кожа за лице и тело. Брзо ги намалуваат сензациите на сува кожа и затегнатост. Содржи маслена компонента која ја омекнува кожата, ја прави мека и еластична