URIAGE XEMOSE PSO CONCENTRATE 150ML

820 ден

1 на залиха

URIAGE XEMOSE PSO концентриран крем 150ml

1 на залиха

Шифра: 1437377 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

URIAGE XEMOSE PSO концентриран крем 150ml

XEMOSE PSO e концентрирана емулзија за кожа склона кон псоријаза, кожа со црвенило подложна на лупење и кожа со плакиO/W масло во вода емулзија, нелеплива, без мирис

Помага во елиминирање на шлупките од кожата и го смирува чешањето на сувата кожа благодарение на смирувачката комбинација од Uriage термална вода и два патентирани иновации. Во својот состав е збогатен со шеа путер со што ја храни кожата и и дава конфорт.

Употреба Еднаш до два пати на ден на засегнатите места на кожата. Нелеплива формулација. Не масти, без мирис.