VICHY – CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY SPF50 40ML

1.364 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

5 на залиха

Воден флуид против знаци на фотостареење со висока заштита.

5 на залиха

Опис

Воден флуид против знаци на фотостареење со висока заштита.

Исклучително висока заштита од сонце за лице. Помага да се спречи појава на брчки, темни дамки, оксидативен стрес предизвикан од УВ зраци и од загадување. Исто така помага и во корекција на темни дамки и кај губиток на богата кожа. Го изедначува тенот со помош на природна покривност. Патентирана Нетлок технологија: Технологија на исклучително тенок слој со филтер против широк спектар на зраци за лесен невидлив завршен слој без чувство на масна кожа. Добро претресете пред употреба. Нанесете по нанесување на крем за лице за дневна нега. Хипоалерген производ тестиран под офталмолошка контрола, против зафадување. Содржи пробиотски фракции, пептиди, вулканска вода.