VICHY – DERCOS ANTI-DANDRUFF NORMAL TO OILY HAIR 390ML

1.559 ден

1 на залиха

Шампон против перут за нормална до масна коса

1 на залиха

Опис

Шампон против перут за нормална до масна коса

Шампон против перут кој го регулира микробиомот и го отстранува 100% видливиот перут. За мажи и жени кои страдаат од перут и/или иритација и кои имаат нормална или масна коса. Дерматолошки тестирано. Без парабени. Технологија на микробиом со селен DS* докажано ја враќа рамнотежата на микробиумот на кожата на вашата глава (станува збор за микроорганизми кои природно се наоѓаат на кожата). Кожата на главата е повторно здрава: перутот е отстранет, чешањето намалено. Делотворноста е потврдена од страна на потрошувачите:
– Видлива и моментална ефикасност: 96%.
– Спречува повторно појавување на перут: 92%.
– Смирувачко дејство на кожата на главата: 97%.
– Поефикасен во борба против перутот од било кој друг третман: 91%

100% отстранет перут.
Намалено чешање.
Спречува повторно појавување на перут во текот на 6 недели.

Употреба: Во текот на првото нанесување, оставете да делува 2 минути, потоа да се измие. После секое наредно шампонирање, благо масирајте, потоа да се измие – третманот да трае 4 недели. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

Состав: AQUA / WATER – SODIUM LAURETH SULFATE – GLYCOL DISTEARATE – COCO-BETAINE – GLYCERIN – DIMETHICONE – CARBOMER – CI 19140 / YELLOW 5 – CITRIC ACID – MENTHOL – 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL – PPG-5-CETETH-20 – SALICYLIC ACID – SELENIUM SULFIDE – SODIUM BENZOATE – SODIUM CHLORIDE – SODIUM HYDROXIDE – TOCOPHERYL ACETATE – PARFUM / FRAGRANCE