VICHY – DERCOS DENSI-SOLUTIONS LOTION 100ml

3.120 ден

1 на залиха

Концентрирана нега за ретка и тенка коса

1 на залиха

Опис

Концентрирана нега за ретка и тенка коса

Концентрирана нега за ретка и тенка коса која делува на коренот за видливо јака, густа и цврста коса. За жени кои имаат проблем со проретчување на косата, недостаток на густина и маса на коса, а кои сакаат јака, погуста и здрава коса. Без парабени. Без силикони. Без боја.

Употреба: Разделете ја косата на сегменти па на секој сегмент во коренот попрскајте количина од 5 притискања на пумпицата. Потоа концентратот со прстите измасирајте го во кожата за да се упие убаво. Да не се плакне.

Состав: ALCOHOL DENAT. – AQUA / WATER – DIETHYLLUTIDINATE – CITRAL – ETHYL ESTER OF PVM/MA COPOLYMER – GERANIOL – HEXYL CINNAMAL – ISOEUGENOL – LIMONENE – LINALOOL – MENTHA PIPERITA OIL / PEPPERMINT OIL – MENTHOL – RESVERATROL – RHAMNOSE – TOCOPHERYL ACETATE – PARFUM / FRAGRANCE