VICHY – DERCOS ENERGISING SHAMPOO 200ML

1.140 ден

4 на залиха

Енергетски шампон против опаѓање на косата

4 на залиха

Опис

Енергетски шампон против опаѓање на косата

Единствен шампон со Aminexil, ефикасна молекула против опаѓање на коса. За мажи и жени кои имаат проблем со слабо или зголемено опаѓање на коса. Неговата хипоалергена формула не содржи парабени. Неговата ефикасност е докажана под дерматолошки надзор.
Aminexil е молекула против опаѓање која се препорачува и која е резултат на 10 годишно истражување, а заштитена е со два патента. Неговата ефикасност е докажана во споредба со плацебо. Спречува згрутчување на колаген обвивката* за обезбедување на мекост и еластичност на ткивата кои го опкружуваат коренот и за негово подобро прицврстување во кожата на скалпот. Лабораторијата Vichy ви го предлагаат енергетскиот шампон, како дополнување на третманот против опаѓање, кој е единствениот шампон со Aminexil. Косата станува јака, посилна од коренот до врвовите.
*тестови in vitro.
На косата и е вратена силата и виталноста од коренот до врвовите.
Појака коса: кај 89% од испитаниците.
Ревитализирана коса: кај 90% од испитаниците.

Употреба: Шампон за честа употреба.

Состав: AQUA / WATER – SODIUM LAURETH SULFATE – CITRIC ACID – DISODIUM COCOAMPHODIACETATE – GLYCOL DISTEARATE – AMMONIUM HYDROXIDE – CARBOMER – DIAMINOPYRIMIDINE OXIDE – DISODIUM RICINOLEAMIDO MEA-SULFOSUCCINATE – HEXYLENE GLYCOL – NIACINAMIDE – PANTHENOL – PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE – POLYQUATERNIUM-10 – PROPYLENE GLYCOL – PYRIDOXINE HCl – SALICYLIC ACID – SODIUM BENZOATE – SODIUM CHLORIDE – SODIUM HYDROXIDE – PARFUM / FRAGRANCE