VICHY – DERCOS OIL CONTROL SHAMPOO 200ML

1.090 ден

5 на залиха

Шампон за регулирање на себумот

5 на залиха

Шифра: 1432785 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Шампон за регулирање на себумот

Мека коса која лесно се чешла. За мажи и жени со масна коса. Комплекс против прекумерно излачување на себум кој спојува 4 посебно одбрани и дозирани површински активни супстанции кои го ограничуваат протокот на себум по влакното на косата и така го чуваат интегритетот на кожата на главата и спречуваат замастување. После употреба косата е повторно мека и лесна за чешлање. Мека коса со повеќе волумен. Оваа хипоалергена формула БЕЗ ПАРАБЕНИ и силикон е тестирана под дерматолошки надзор.

Употреба: Шампонот да се нанесе на влажна коса и измасирајте го со нежни движења кој нема да поттикнат работа на потните жлезди. Овој шампон е наменет за честа употреба.

Состав: AQUA – AMMONIUM LAURYL SULFATE – SODIUM C14-16 OLEFIN SULFONATE – DISODIUM COCOAMPHODIACETATE – TRIDECETH-2 CARBOXAMIDE MEA – SODIUM CHLORIDE – SODIUM LAURETH SULFATE – CITRIC ACID – HEXYLENE GLYCOL – SALICYLIC ACID – SODIUM BENZOATE – SODIUM GLYCOLATE – SODIUM HYDROXIDE – TARTARIC ACID – PARFUM