VICHY – DERCOS ULTRA SOOTHING SHAMPOO 200ML

1.090 ден

2 на залиха

Смирувачки шампон за осетлива кожа на главата за нормалнa до масна коса

2 на залиха

Опис

Смирувачки шампон за осетлива кожа на главата за нормалнa до масна коса

Моментално делување, после првата употреба. Смирен скалп во текот на 48 часа. Делува против чешање. Го зајакнува осетливото влакно на косата. Реактивен скалп. За нормална до масна коса. Без сулфат, парабени, силикони. Хипоалергено. Формула со клинички докажано смирувачко дејство:
Сензирин: клинички докажани смирувачки својства.
Пантенол: мека, сјајна коса лесна за обликување.
Витамин Cg: познат по своето антиоксинантно дејство.
Моментално делување, веќе после првата употреба.
Смирен скалп во текот на 48 часа. Делува против чешање.
Го зајакнува чувствителното влакно на косата.

Употреба: Нанесете на влажна коса, нежно измасирајте, оставете да делува 1 минута и да се измие.

Состав: AQUA / WATER – SODIUM METHYL COCOYL TAURATE – LAURETH-5 CARBOXYLIC ACID – COCAMIDOPROPYL BETAINE – GLYCERIN – SODIUM CHLORIDE – ASCORBYL GLUCOSIDE – COCONUT ACID – HEXYLENE GLYCOL – ISOPROPYL ALCOHOL – LACTIC ACID – PANTHENOL – PEG-150 DISTEARATE – PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE – PIROCTONE OLAMINE – POLYQUATERNIUM-10 – POLYSORBATE 21 – PROPYLENE GLYCOL – SALICYLIC ACID – SODIUM ACETATE – SODIUM BENZOATE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM LAUROYL GLUTAMATE – PARFUM / FRAGRANCE