VICHY – LIFTACTIV SUPREME NIGHT 50ml

2.600 ден

4 на залиха

Ноќна нега против брчки

4 на залиха

Шифра: 1425581 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Ноќна нега против брчки

Потполна нега против брчки и за цврстина на кожата со долготраен ефект на лифтинг. За жени над 40 години, кои сакаат потполно делување против брчки, дури и длабоки, губиток на цврстината и стареење на кожата. После 10 годишно истражување Vichy ја откри силата на DERM SOURCE, слој на дермисот кој самостално ја контролира регенерацијата на целата кожа. После проучување на повеќе од 50 молекули против стареење Vichy ја одбра рамнозата, активна состојка од растително потекло во висока концентрација од 5% за насочено делување на Derm Source. Неговата ефикасност против стареење е докажана благодарение на протоколот на испитување* надокнаден со медицински истражувања и заштитени 7 патенти.
Денес лабораторијата Vichy ви нуди Liftactiv Technologie Derm Source, најдобриот дел од науката за Вашата кожа.
Померете ги границите на стареење заедно со Liftactiv Derm Source ноќната нега и откријте кожа која блеска со младост.
*тестови in vitro. Рамноза, која е во фармакологијата позната по своето смирувачко дејство, не е леплива и најбитно од се може да се употребува и кај чувствителна кожа.
Хипоалергена формула БЕЗ ПАРАБЕНИ тестирана под дерматолошки надзор. Тестирана на чувствителна кожа.

Употреба: Нанесете секоја вечер на чисто лице.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – RHAMNOSE – PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE – CETYL ALCOHOL – ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH – BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER – PETROLATUM – GLYCERYL STEARATE – PENTYLENE GLYCOL – DIMETHICONE – PEG-40 STEARATE – CERA ALBA / BEESWAX – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – STEARYL ALCOHOL – SORBITAN TRISTEARATE – DIMETHICONOL – TRIETHANOLAMINE – MYRISTYL ALCOHOL – PHENOXYETHANOL – ADENOSINE – MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE – ASCORBYL GLUCOSIDE – POLOXAMER 338 – CAPRYLYL GLYCOL – XANTHAN GUM – PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE – PARFUM / FRAGRANCE