VICHY – LIFTACTIV B3 ANTI-TACHES SPF50 CREAM 50ML

3.080 ден

3 на залиха

Крем против хиперпигментациски флеки и брчки SPF50 

3 на залиха

Шифра: 1434547 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крем против хиперпигментациски флеки и брчки SPF50 B3-Ниацинамид

Намалува хиперпигментациски флеки и брчки. Штити од UV зраци. Кожата ја прави цврста и полна со сјај. 48 часовна хидратација.

Нанесете секој ден после серум. Да се избегнува подрачјето околу очите. При интензивна изложеност на сонце, употребете плус соодветна заштита од сонце. Хипоалерген производ. Тестиран на чувствителна кожа под дерматолошки надзор.