VICHY – LIFTACTIV RETINOL SERUM 30ML

3.085 ден

2 на залиха

LIFTACTIV РЕТИНОЛ SPECIALIST  СЕРУМ 

2 на залиха

Шифра: 1435535 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

LIFTACTIV РЕТИНОЛ SPECIALIST  СЕРУМ 

Серумот за длабоки брчки Liftactiv Retinol Specialist е специјално формулиран за намалување на брчките, а истовремено го подобрува целокупниот тон на кожата и сјајот за здрав изглед и младешки тен

Формулиран со нашата највисока концентрација 0,2% чист ретинол, дериват на Витам А, со 1% фракции добиени од пробиотик, култивиран бактериски лизат познат по нивните својства за поправка на кожата. Во комбинација заедно, овој лесен млечен серум е дизајниран да ја храни кожата, помага да се промовира обновувањето на кожата и да се чувствува кожата поеластична, поцврста и еластична

Нанесете го овој серум ноќе по чистењето. Кога внесувате било кој производ со ретинол во вашата рутина, ограничете ја употребата на 2-3 пати неделно, додека кожата ја зголемува толеранцијата

Држете го производот наопаку, нежно притиснете ја основата на апликаторот за совршена доза и нанесете на лицето и вратот. Избегнувајте деликатни области околу очите и усните