VICHY – LIFTACTIV SUPREME DAY DRY SKIN 50ml

2.500 ден

3 на залиха

Дневна нега за сува кожа

3 на залиха

Шифра: 1425580 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Дневна нега за сува кожа

Прво Vichy lifting-дејство кое трае целиот ден. Континуирана корекција на брчките и цврстината на кожата за младешка кожа сега, навечер и наутро. За сите жени со сува кожа. Чувствителна кожа. Хипоалергено. Vichy термална вода.
[КОМПЛЕКС НА АКТИВНИ СОСТОЈКИ DAY PROOF] + [5% РАМНОЗА И НЕОХЕСПЕРИДИН]
– МОМЕНТАЛНА ЕФИКАСНОСТ: ТЕХНОЛОГИЈА ЗА 3Д ОПТИЧКО ИЗМАЗНУВАЊЕ
– Дневна ефикасност: КОФЕИН + АДЕНОЗИН
– Долгорочна ефикасност 5% РАМНОЗА + НЕОХЕСПЕРИДИН

Во само еден момент ги измазнува брчките и неправилностите, а кожата ја прави блескава. Се до вечерта, кожата е повторно полна, а цртите на лицето се младешки и одморени. Долгорочно дејство на lifting-от по еден месец: длабоките брчки се корегирани, а кожата е видливо поцврста.

Употреба: Нанесувајте рамномерно наутро врз чиста кожа на целото лице. По желба, негата можете да ја користите два пати дневно, наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – DIMETHICONE – RHAMNOSE – ISOHEXADECANE – ALCOHOL DENAT. – PROPANEDIOL – ISOPROPYL ISOSTEARATE – VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER – CETYL ALCOHOL – DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER – BEHENYL ALCOHOL – NYLON-12 – PEG-100 STEARATE – CI 77163 / BISMUTH OXYCHLORIDE – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – STEARIC ACID – STEARYL ALCOHOL – ARACHIDYL ALCOHOL – CETEARYL ALCOHOL – CETEARYL GLUCOSIDE – CAFFEINE – NEOHESPERIDIN DIHYDROCHALCONE – PALMITIC ACID – PHENOXYETHANOL – ADENOSINE – AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE – DISODIUM EDTA – CAPRYLYL GLYCOL – CITRIC ACID – SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE – ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER – ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE – POLYSORBATE 80 – PARFUM / FRAGRANCE