VICHY – LIFTACTIV SUPREME EYES 15ml

2.275 ден

3 на залиха

Крема за пределот околу очите

3 на залиха

Шифра: 1430064 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крема за пределот околу очите

Прва корективна нега со lifting ефект на целиот предел околу очите, дури и за чувствителните очи. За жени над 40 години, дури и со чувствителни очи, кои сакаат сеопфатна нега за пределот околу очите: брчки, очни капаци, подочници и кеси под очите. Нејзината хипоалергена формула без мирис тестирана на чувствителни очи под дерматолошки и офталмолошки надзор. Прва корективна нега со lifting ефект на целиот предел околу очите, дури и за чувствителните очи. Оваа иновација е овозможена со избор на 3 моќни активни состојки со висока толеранција:
– рамноза, растителен шеќер од 100% природно потекло, што истовремено ја смирува кожата и делува против брчките, бидејќи го стимулира Derm Source, изворот на младоста на целата кожа, за целосен anti-age ефект врз брчките и цврстината на кожата.
– кофеинот делува против подочниците, ја стимулира микроциркулацијата во кожата и дренажата на водата.
– есцинот (екстракт од див костен) отстранува, намалува и смирува под очите и потеченоста.
Пределот околу очите е подмладен, а вашиот поглед освежен.

Негата делува на целиот предел околу очите за забележително помлад изглед: брчките се ублажени, очните капаци подигнати, темните подочници и кеси под очите се намалени.

Употреба: Нанесувајте ја негата наутро и навечер со нежни движења на целиот предел околу очите (подочници, горните очни капаци до веѓите, брчките во аглите на очите). Нежно размачкајте (без притискања) одвнатре до надворешниот агол на окото и со нежно тапкање втријте ја негата во кожата. Завршете со нанесување врз брчките во аглите на очите. Liftactiv Derm Source за очи може да се нанесува се до рабовите на трепките.

Состав: AQUA / WATER – DIMETHICONE – HYDROGENATED POLYISOBUTENE – GLYCERIN – CETYL ALCOHOL – GLYCERYL STEARATE – POLYMETHYL METHACRYLATE – PEG-40 STEARATE – CERA ALBA / BEESWAX – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – STEARIC ACID – STEARYL ALCOHOL – SORBITAN TRISTEARATE – TRIETHANOLAMINE – CAFFEINE – METHYLPARABEN – SILICA – SODIUM BENZOATE – SODIUM DEXTRAN SULFATE – MYRISTYL ALCOHOL – ESCIN – PALMITIC ACID – RHAMNOSE – PHENOXYETHANOL – ADENOSINE – MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE – TOCOPHERYL ACETATE – POLOXAMER 338 – ASCORBYL GLUCOSIDE – HYDROLYZED RICE PROTEIN – PENTYLENE GLYCOL