VICHY – LIFTACTIV SUPREME H.A EPIDERMIC FILLER 30ml

2.790 ден

3 на залиха

Серум за пополнување на брчки и темни линии

3 на залиха

Шифра: 1430062 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Серум за пополнување на брчки и темни линии

100% Го надополнува дневниот губиток на хијалуронска киселина од епидермисот.
Прв серум за лице и очи во комбинација на висока концентрација на хијалуронска киселина висок степен на безбедност (погоден дури и за подрачјето околу очите) со цел 100% надополнување на дневното изгубено ниво на епидермална хијалуронска киселина. Прогресивен ефект на пополнување. Пополнува брчки и тенки линии. И дава на кожата густина. Не содржи мириси. Наменето за сите типови на кожа.
Иновативен anti-ageing серум кој делува на сите брчки и губитокот на чувство на полна кожа на лицето и во подрачјето околу очите. Секојдневна корекција со помош на права доза концентрирана формула за видливи резултати кои со континуирана употреба стануваат се подобри.

Базирано на концентрацијата на хијалуронска киселина во формула, ако се нанесува 2 пати дневно.
Активни состојки: 1,5% чиста хијалуронска киселина, витамин Cg, пептид
Дејство : Моментално дејство – полна кожа на лицето и пределот околу очите ТЕКСТУРА: Течна, лесна текстура Дерматолошки и офталмолошки теститано.

Употреба: Нанесете наутро и навечер пред нанесување на крема за нега на лице. Лесно притиснете го апликаторот, прецизно дозирајќи 2-3 капки серум на дланката. Со врвовите на прстите нанесете на чисто и суво лице. Размачкајте по целото лице. За чувствителна кожа. Хипоалерегено. Со Vichy вулканска вода

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – SODIUM HYALURONATE – PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL – SECALE CEREALE SEED EXTRACT / RYE SEED EXTRACT – CALCIUM PANTOTHENATE – DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE – PHENOXYETHANOL – CHLORPHENESIN – ASCORBYL GLUCOSIDE – DISODIUM EDTA – PENTYLENE GLYCOL