VICHY – LIFTACTIV SUPREME SERUM 30ml

2.806 ден

2 на залиха

Серум за лице

2 на залиха

Шифра: 1430065 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Серум за лице 

Видливо подобрување на 10 знаци за стареење на кожата. Забрзано обновување на кожата. Кожата за момент е видливо трансформирана.

Видливо подобрување на 10 знаци за стареење на кожата. Забрзано обновување на кожата.
Делува на:
– Брчки
– Губење на цврстина на кожата
– Ситни брчки
– Безживотен тен
– Уморен изглед
– Нерамномерен тен
– Губење на полноста на кожата
– Губење на тонусот на кожата
– Знаци на замор
– Исушена кожа
Ефикасен серум за помлад изглед и забрзано обновување на кожата.
*10-те знаци на стареење на кожата се значително подобрени. Резултатите се видливи по 10 дена.
** Кожата делува поцврсто. Брчките се видливо намалени.

* Се темели на обновување на површината на кожата.
** Клинички испитувања и самооценување на 52 жени за 10 дена.

Сите типови на кожа. За чувствителна кожа. Тестирано под дерматолошки надзор. Без парабени.

Употреба: Нанесете 2-3 капки на јагодиците со прсти или директно на лицето. Нанесете со движења кон горе. Користете наутро и навечер. Совршена подлога под дневна или ноќна нега.

Состав: AQUA / WATER – RHAMNOSE – CYCLOHEXASILOXANE – GLYCERIN – ALCOHOL DENAT. – BUTYLENE GLYCOL – POLYMETHYLSILSESQUIOXANE – OCTYLDODECANOL – POLYSILICONE-11 – DIMETHICONE – PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE – BHT – PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE – C13-14 ISOPARAFFIN – SODIUM HYALURONATE – SODIUM HYDROXIDE – ADENOSINE – POLOXAMER 338 – DISODIUM EDTA – AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – TOCOPHEROL – CAPRYLOYL SALICYLIC ACID – CAPRYLYL GLYCOL – HYDROLYZED HYALURONIC ACID – LAURETH-7 – T-BUTYL ALCOHOL – POLYACRYLAMIDE – PARFUM / FRAGRANCE