VICHY – LIFTACTIV SUPREME SPF30 DAY CREM 50ml

2.490 ден

3 на залиха

Дневна нега против брчки и зацврстување на кожата со SPF30

3 на залиха

Шифра: 1430061 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Дневна нега против брчки и зацврстување на кожата со SPF30

Интензивна нега против брчки. Ги измазнува брчките, ја подобрува цврстината на кожата.
Двојно дејство: Дневна anti-ageing нега на кожа за заштита од сонце од широк спектар на UVA/UVB зрачења ( заштитен фактор 30) кој делува на постоечките брчки и помага во спречување на создавање на нови брчки предизвикани од UVA зрачање.
Со хијалуронска киселина која има прогресивен ефект на пополнување: брчките се намалени а цврстината на кожата е вратена. Ефект на подигнување на кожата. За чувствителна кожа. Хипоалергено. Со Vichy вулканска вода. За сите типови на кожа.

Употреба: Нанесувајте рамномерно наутро врз чиста кожа на целото лице. По желба, негата можете да ја користите два пати дневно, наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – OCTOCRYLENE – NIACINAMIDE – RHAMNOSE – ALCOHOL DENAT – HOMOSALATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – PROPYLENE GLYCOL – POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE – ADENOSINE – FAEX EXTRACT / YEAST EXTRACT – PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE – SODIUM ACETYLATED HYALURONATE – TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE – TOCOPHEROL – CETYL ALCOHOL – BEHENYL ALCOHOL – CAPRYLYL GLYCOL – DISODIUM ETHYLENE DICOCAMIDE PEG-15 DISULFATE – ETHYLHEXYLGLYCERIN – GLYCERYL STEARATE – GLYCERYL STEARATE CITRATE – SILICA – SODIUM ACRYLATES CROSSPOLYMER-2 – SODIUM POLYACRYLATE – PHENOXYETHANOL – PARFUM / FRAGRANCE