VICHY – MINERAL 89 SERUM 50ml

1.760 ден

4 на залиха

Дневен серум за хидратација

4 на залиха

Шифра: 1425583 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Дневен серум за хидратација

Единствена комбинација на Vichy минерализирана термална вода по прв пат во концентрација од 89% заедно со хијалуронска киселина од природно потекло.
Minéral 89 ја зајакнува бариерната функција на кожата, која е секој ден се појака во борба против штетните влијанија и се користи како 1.чекор во секојдневната рутина на нега на кожа во градска средина. Сигурна и минималистича формула со само 11 состојки. Без мирис и без алкохол.*
*етанол.
Лабораторијата Vichy ја обединиле минерализираната термална вода во концентрација од 89% со високо концентрираната хијалуронска киселина од природно потекло и 9 други состојки. Посилна, полна кожа со подобрен тонус и здрав сјај:
Minéral 89 е испитан на 52 жени во текот на месец дена.
Моментално: Кожата изгледа здрава (81%) и мазна (85%).
После месец дена: кожата изгледа посјајно (94%), со здрав сјај (87%) и пополнета (83%).

Употреба: Нанесете MINÉRAL 89 на чиста кожа како прв чекор на Вашата секојдневна рутина на нега.

Состав: AQUA / WATER – PEG/PPG/POLYBUTYLENE GLYCOL-8/5/3 GLYCERIN – GLYCERIN – BUTYLENE GLYCOL – METHYL GLUCETH-20 – CARBOMER – SODIUM HYALURONATE – PHENOXYETHANOL – CAPRYLYL GLYCOL – CITRIC ACID – BIOSACCHARIDE GUM-1