VICHY – NEOVADIOL MENO 5 BI SERUM 30ML

2.870 ден

2 на залиха

Серум за лице во период на перименопауза и постменопауза

2 на залиха

Шифра: 1433511 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Серум за лице во период на перименопауза и постменопауза

За кожа во период на перименопауза и постменопауза, содржи PROXYLENE, Екстракт од семето SENE, Витамин Б3, CG, Витамин E + Omega киселини. По употреба кожата е цврста, а тенот е изедначен. Кожата е измазнета, посјајна и интензивно нахранета. Хипоалергено, содржи и вулканска вода.

Употреба: Добро протресете пред употреба. Нанесете два пати на ден пред кремот кој го користите. Избегнувајте контакт со очите или усните. Избегнувајте изложување на сонце. По нанесување на серумот нанесете и заштитен фактор.