VICHY – NORMADERM PHYTOSOLUTIONS CLEANSING GEL 400ml

1.670 ден

3 на залиха

Гел за миење на лице кој длабински отстранува нечистотии.

3 на залиха

Шифра: 1429026 Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Гел за миење на лице кој длабински отстранува нечистотии.

За жени со кожа склона кон неправилности: мозолчиња, запушени пори, мрсни предели. Гелот за длабинско чистење е збогатен со салицилна киселина и тотарол, кои ја чистат кожата, а содржи и еперулин за дејство против иритацијата. По миењето, вашата кожа е мазна и видливо поздрава. Екстремно ефикасен и нежен, овој гел ја цени вашата кожа, дури и онаа чувствителната.

Употреба: Гелот нанесете го на влажно лице, запенете, а потоа исплакнете со чиста вода.

Состав: AQUA / WATER – SODIUM LAURETH SULFATE – PEG-8 – COCO-BETAINE – HEXYLENE GLYCOL – SODIUM CHLORIDE – PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE – CI 19140 / YELLOW 5 – CI 42053 / GREEN 3 – GLYCOLIC ACID – TRIETHANOLAMINE – SALICYLIC ACID – SODIUM BENZOATE – SODIUM HYDROXIDE – DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE – CAPRYLYL GLYCOL – CAPRYLOYL SALICYLIC ACID – CITRIC ACID – PARFUM / FRAGRANCE