VICHY – PURETE THERMALE 3 IN 1 200ML

1.260 ден

3 на залиха

3 во 1 средство за отстранување шминка од чувствителна кожа на лицето и очите.

3 на залиха

Шифра: 979354 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

3 во 1 средство за отстранување шминка од чувствителна кожа на лицето и очите.

Во еден чекор: чистење на лицето, тонизирање и отстранување на шминка од очите. За чувствителна кожа и очи, погодно за корисници на контактни леќи. Хипоалергено. Без парабени. Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор. Со Vichy термална вода. Збогатено со природен екстракт од карите масло и активната состојка Captelae со својства против загадувањето, ја чисти кожата од сите нечистотии и честички од загадувањето.

Кожата е чиста, мека, со чувство на свежина и пријатност.