VICHY – PURETE THERMALE MICELLAR WATER SENSITIVE 400ML

980 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

3 на залиха

Мицеларна вода за чувствителна кожа

3 на залиха

Шифра: 1430075 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Мицеларна вода за чувствителна кожа

Силна формула на мицеларна вода за чистење на лицето збогатена со Vichy вулканска вода и смирувачки пантенол.
Отстранува шминка и нечистотии, смирува црвенила и иритации, ревитализира и зајакнува. Наменето за чувствителна кожа и очи. Хипоалергено. Без парабени. Без алкохол. Нема сапун. Кожата е чиста, мека и смирена, без чувство на непријатност.

Употреба: Да се нанесува со памучна вата на кожата на лицето и очите. Не е потребно плакнење.

Состав: AQUA / WATER – HEXYLENE GLYCOL – GLYCERIN – POLOXAMER 184 – PANTHENOL – SODIUM COCOAMPHOACETATE – DISODIUM EDTA – SODIUM CHLORIDE – MYRTRIMONIUM BROMIDE – PARFUM / FRAGRANCE